| Andrei199114 a întrebat:

Este bine sa te masturbezi? Am auzit ca are efecte negative

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
5 răspunsuri:
| Wehes a răspuns:

In exces NU.
Nu are niciun efect negativ daca nu o practici in exces.

| Own3r a răspuns:

N-are efecte negative, dar nici sa abuzezi de manivela laughing.
O data la 2-3 zile macar, daca nu te poti stapani.Asa ca dai tare.

| christishor a răspuns:

Masturbarea nu are nici un efect negativ.
prin masturbare antrenezi niste muschi (este recomandat) nu mai stiu exact cum se numesc exact, prin care retii erectiile mai bine si nu te scapi desi incerci sa inhibi si tot odata creste si puterea ejacularii

| danyfrz a răspuns (pentru christishor):

Muschii pelvisului parc asa se numeau acei muschi

| AnonymuSest a răspuns:

Dai acolo frate laughing) are efectele lu dracu poate iti apar cosuri din cauza asta altceva nu stiu sa se intample happy