| vysualstudio a întrebat:

Am auzit de acest "regim" alimentar in care mesteci guma si bei apa si cica slabesti 1kg pe zi. Este o metoda eficienta de a slabi? Intreb de curiozitate!?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Normal ca slabesti daca nu mananci nimic. Dar ai ocazia sa-ti imbolnavesti stomacul.

| Violleta2022 a răspuns:

Total ireala!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu, înfometarea nu e o metoda eficienta de slăbit

| dullcat a răspuns:

Este o metoda neinspirata, de tip bumerang.
https://www.secom.ro/......ecomandari

| johnnny123 a răspuns:

Evident că dacă nu mănânci nimic slăbești. Dar efectele negative depășesc cu mult beneficiile.

Este ca și cum ai întreba "Sinuciderea este o metodă eficientă de a scăpa de insomnii?"

| gabicoo a răspuns:

Mănâncă normal și fă multă mișcare.

| mastadont a răspuns:

Nici vorbă. În plus, mestecatul de gumă în exces activează glandele de acid din stomac și e mai mare riscul de ulcer. Practic, când mestecăm ceva, stomacul secretă acid pentru a se pregăti de digestia alimentelor, dacă nu consumi alimente doar mesteci, acidul va începe să atace mucoasa și implicit stomacul.

| Miruna333 a răspuns:

Da, de a slabi nesanatos, de a face vergeturi, de a fi lipsit de energie, de a iti pica parul, poti sa te imbolnavesti si te vei si ingrasa la loc imediat ce vei incepe sa mananci normal. 1kg pe zi nu vei slabi niciodata. Cu sport si alimentatie sanatoasa, slabesti natural si rezultatele se mentin daca iti dai interesul. Infometarea este o prostie, suntem in 2023.

| InAfaraTiparelor a răspuns:

Sunt sanse mari sa ajungi la spital pe perfuzii, in inanitie severa. Mult succes!

| Anonim027 a răspuns:

Nu este bine, iti strici stomacul asa...ii ca si cum l- ai păcălii