| ReignForest a întrebat:

Am auzit de la cineva care a zis că a slăbit că a băut zilnic dimineața pe stomacul gol un suc cu o lămâie și o grefă.A încercat cineva? Dacă da, merge?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Probabil ca a slabit, daca astea au fost singurele mese din zi cand a introdus ceva in gura.

| Frank51 a răspuns:

Da, funcționează.

Dar prietenul tău a omis ceva. Înainte cu 7 zile să bei, trebuie să mănânci ciuperci la ora 12:00. Ciupercile trebuie să fie culese de pe un deal la aproximativ 700m altitudine. Trebuie preparate în ziua respectivă, în apă la 98.7 grade celsius pentru aproximativ 12 minute. Dacă se greșește vreunul din detalii, vei avea 179 de ani de ghinion.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Dacă ar fi așa ușor, ar fi toată planeta suplă că nu-i mare lucru să torni o limonadă pe gât dimineața.

| Zuzu1991 a răspuns:

?!?
esti DUSA?!?
efectiv ce spui tu e DEFINITIA provocarii de aciditate in stomac
deci, merge, daca ai un stomac absolut, ABSOLUT PERFECT
altfel, o sa bagi dicarbocalm la greu, ca sa nu te mai doara

| Apokales a răspuns:

Tot ce am auzit despre faza asta este ca ar avea un efect antioxidant. Ce-o mai fi insemnand si aia. Alt lucru pe care-l stiu este ca lamaia avand un gust amar iti inhiba pofta de mancare.

| wildthing a răspuns:

Ca sa slabesti trebuie sa arzi mai multe calorii decat ingurgitezi. Cum le arzi? Cel mai eficient o faci prin efort aerob. Cum faci sa ingurgitezi cat mai putine calorii? In principiu, renuntand pe cat posibil la dulciuri si fainoase. Faptul ca bei un suc cu lamaie si grepfruit, nu inseamna mare lucru, in afara faptului ca iti iei de acolo niste vitamine.

| SingleForOne a răspuns:

Da, dar nu după cum se așteaptă el. Trebuie să mănânce și ceva calumea, cel puțin ouă sau legume. Altfel, acidul de la limonadă + și alte aciduri din organism vor roade totul din orgamism. Adică, dai de treabă stomacului sa aibă ce "ronțăi"

| catalintgv a răspuns:

Doar deficit caloric merge. Restul: mituri!