| AliceB a întrebat:

Am auzit multe cuvinte de lauda despre ceaiul verde. dar recent am auzit si ca este daunator celor sub 18 ani. M-ar tenta sa incerc ceaiul verde, dar acest zvon m-a cam speriat.Deci, este contraindicat celor sub 18 ani sau pot sa-l incerc cu incredere?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Il poti incerca daca bei cu masura (adica nu mai mult de o lingurita de frunze pe zi, dupa ce ai mancat si numai in cursul diminetii). Poti face mai mult sau mai putin ceai (in functie de cat de tare iti place), dar important este sa nu folosesti mai mult de o lingurita rasa (nu cu varf) de frunze pe zi.

| Alibe a răspuns:

Este bun, insa nu in exces happy
Si este de asemenea bine sa nu-l bei seara intrucat contine cofeina