| andreeab a întrebat:

Am avut ciclu menstrual in data de 27 februarie 2009 si pana in prezent nu am mai avut menstruatie este posibil sa fiu insarcinata? apropo am facut un test de sarcina si rezultatul a fost negativ

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Poti sa fii insarcinata daca ai avut contact sexual. Depinde cand ti-ai facut testul de sarcina. E inca devreme sa fii sigura. Oricum, daca iti mai faci maine un test din urina de dimineata si e negative e clar ca nu esti insarcinata. Trebuie sa te duci cat mai repede la ginecolog (luni sau marti cel tarziu). S-ar putea sa nu fie nimic grav (mai ales daca esti foarte tanara), dar s-ar putea sa ai chisturi ovariene sau alta afectiune care sa necesite tratament si care sa se agraveze in lipsa lui.

| mioara a răspuns:

Du-te la un ginecolog mai bine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna am 14 ani si mi-a venit menstruatia pe 9ianuarie2009 a doua menstruatie mi-a venit pe 10februarie2009 iar acu suntem in luna aprilie si mie tot nu mi-a venit (sex n-am facut) ma poate sfatui cineva si pe mine cew sa fac? sunt din bucuresti si mi-e frica sa ma duc la ginecolog care ma poate ajuta?