| Strify a întrebat:

Am avut in fata o carie am fost si mia curatat si a pus blomba dupa un timp ia a cauzt si a tercut un timp si nu mam mai dus sa-mi puna alta...de ieri dintele ma doare foarte tare si azi am obeservat ca daca il apas putin se poate misca si mentionez ca nu e dinte de lapte si nici n-am nici o carie mas duce la un dentist da azi e duminica si e inchis ce sa fac? care ar putea fi cauza

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebiue sa mai rezisti pana maine, mananci in partea cealalta, iar maine te duci! Acesta e sfatul meu

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Exista stomatologie de urgenta, in Bucuresti este, trebuie sa fie si in alte orase la spitalele mari, cauta cu google urgente stomatologie in orasul tau, daca totusi nu gasesti, cateva algocalmine pana maine. Se misca pentru ca radacina este inflamata.

| Strify explică:

Nu va faceti griji o as ma duc deocamdata am luat un nurofem si mama spalat pe dinti cu o pasta mai tare si mia tercut cred ca am o Boala Parodontala nu o sa necesite extractia dintelui ca gingiea este sanatoasa o sa dao o aentie mia mare igeniei dentare si o sa fac si o vizita pe la un stomatolog