| ionutbosukiler a întrebat:

Am avut mâna dreaptă în ghips și acum când miam dat ghipsul jos mi-e amorțit mușchiul. ( mâna a fost în formă de L în ghips adică a fost îndoită de la cot în stânga ) acum mă doare și nu pot să o îndrept, mam dat cu voltaren da cam degeaba, ce să fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Scorpiel a răspuns:

Fa exercitii, e normal sa resimti dureri...doar a fost o fractura...

| Andreeaa01 a răspuns:

Doare ca naiba dar incearca sa o fortezi pana nu e prea tarziu, ca dupa nu o vei mai putea indrepta

| Vlad99990 a răspuns:

Încearcă să îndrepți mâna câte putin. Este normal să simți asa.