| Culturism69 a întrebat:

Am avut o cazatura urata acum cateva zile cu bicicleta.m-am ales cu o gramada de julituri, zgarieturi, lovituri, praf la amandoua maini de la coate in jos.
Acum voiam sa va intreb, ce pot face pentru a evita cicatricile?
Dupa ce mi se vor vindeca ranile, sunt constient ca o sa am niste cicatrici urate. ce pot face sa le evit thinking

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| soloangel01 a răspuns:

Nu ai ce face.Incearca sa nu julesti coaja(byba), poate va impiedica.Eu am cazut acum cativa ani la fotbal pe beton, am cazut pe sold...osu ala si am si acum urma.Am mai cazut si in genunchi si cot, dar acolo am cicatrice peste cicatrice laughing.

| RoxanaStan00 a răspuns:

Astepta cateva zile sa vezi cum reactioneaza zgarieturile, poate incep sa se vindece sau eu iti recomand pentru cicatrici un gel tratament natural pentru cicatrici de la Derma E. Eu l-am folosit si am fost multumit de rezultate.