| anonim_4396 a întrebat:

Am avut o perioada depresiva si încă mai sunt, in ultima perioada simt un disconfort la inima, am luat magne b6 dar fără folos, am 22 de ani, e posibil sa am ceva grav?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| Antopuff a răspuns:

Este anxietate. Consulta un medic psihiatru fara vreo rusine pentru un tratament medicamentos. Este singurul care iti poate prescrie ceva

| ArisTOTelx a răspuns:

Și eu am programare și mâine merg tot pentru asta, deci nu ai de ce sa te panichezi

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Antopuff):

Si eu am simtit disconfort la inima, doctorul a spus ca este pe baza de stress. Mi-a debutat de vreun an, acum de fiecare data cand ma enervez/agit etc tare, 2 zile imi sare inima din piept.

| Nimeni10 a răspuns (pentru anonim_4396):

La fel pățesc si eu, când ma enervez gata începe ceasul

| Antopuff a răspuns (pentru anonim_4396):

Da, stresul cauzeaza anxietatea dar uneori poate deveni o stare permanenta descrisa ca o respiratie ingreunata, presiune la nivelul pieptului si nu trece de la sine ci numai cu tratament. De aceea este bine sa mergi la medic daca dureaza o perioada mare de timp starea asta.

| Donsavas a răspuns:

Nu,dar e bine sa te vadă un psihiatru dacă tot ai depresie.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Antopuff):

Am avut ce ai descris mai sus, m-a tinut vreo 2-3 luni dupa care a trecut de la sine.
Am fost la doctor, dar cu mult dupa ce am avut "simptomele respective", dar s-a creat o mica confuzie, dand vina exclusiv pe probleme cardiace la care ulterior analizele au iesit toate bune. Nici nu s-a adus vorba de probleme neurologice, emotionale etc
In fine,. mi-a trecut de la sine, dar daca am eveniment care ma face ultra agitat, suparat etc dupa aia vreo 2 zile imi sare inima din piept.