| Nimeninueaici a întrebat:

Am 15 ani (putin slabut) si ultima coasta din partea stânga putin iesita in afara si simt un disconfort când stau câș sau cu burta pe saltea.
E grav?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Poate din punctul nostru de vedere nu ar fi grav, dar ar conta mai mult sa iti faci un control medical si sa vezi ce parere are medicul de familie.
Nu ezita si fa-ti un control/ceva analize.
O zi buna happy

| BuburuzaVesela a răspuns:

Daca zici ca esti slabut ar fi trebuit sa ne comunici inaltimea si cat cantaresti.In orice caz, daca esti slabut nu ar fi rau sa te mai ingrasi putin, la oamenii slabi coastele se vad destul de pronuntat.Incearca sa mergi si la un medic pentru ca este cel mai in masura sa te ajute.Incearca la medicul de familie sau daca nu, cere-i trimitere la specialist(medic care este specializat in metabolism sau daca nu ortopedie.Incearca la amandoi ca sa fii sigur, dar in orice caz, mergi la medicul de familie.