| anonim_4396 a întrebat:

Am avut o cădere nervoasa, acum simt ca am ceva la inima, mâinile le simt amortite, e posibil sa am ceva grav?
Ce-i drept am probleme cu nervii.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| christine99 a răspuns:

Nu, e din cauza stării tale. Concentreaza-te pe un obiect din casa, culoare, textură, și respiră adânc, poți sa iti faci si un ceai călduț. Încearcă să eviți situațiile si stările care te agită. Îți recomand tehnici de relaxare, acum ești tânăr dar daca te enervezi repede cam după 40 de ani s-ar putea sa suferi de tensiune sau de inimă, enervandu-te nu faci situația respectivă să dispară, iti faci rau tie, zic sa pornesti intr-o calatorie spre pace interioară, poate o să râzi dar intr-adevăr starea interioară, modul de gândire si interpretarile pot face diferența între o viață bună si una rea. Numai bine!

| Nimeni10 a răspuns (pentru christine99):

Nu pot, sunt extrem de negativist, antisocial

13 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Suplimente de magneziu =ajuta sanatatea inimi

| Nimeni10 a răspuns (pentru RAY):

M-am cam saturat de toate, te naști ca sa te chinui

| RAY a răspuns (pentru Nimeni10):

Daca te ai nascut in Romania e un chin, asta e iadul pe pamant, o tara plina de tampiti si cretini, dar ce probleme mai deosebite ai?

| Nimeni10 a răspuns (pentru RAY):

Goana după bani, ma chinui sa plec prin străinătate si nu am unde

| RAY a răspuns (pentru Nimeni10):

Sunt multe anunturi pe net cu locuri de munca in strinatate vezi pe olx

| Andreeush a răspuns:

Poate ai lipsă de calciu.
Du-te și fă niște analize.

| SilentRain a răspuns:

Ți-a scăzut calciu'
Nu cred că e ceva grav dar mai bine mergi la doctor

| Donsavas a răspuns:

Dacă te stii bolnav cu nervii, cel mai probabil e un atac de panică cu somatizare. Mergi la medic!

| homosapiens a răspuns:

Nu cred dar ia totusi o aspirina si mestec-o (am citit ca in felul asta isi face efectul mai repede).

| Bizon95 a răspuns (pentru homosapiens):

Daca o zdrobeste pana se face praf isi face efectul si mai repede
putini oameni pot sa mestece aspirina fara sa dea pe dinafara, gustul ala nenorocit de talk e prea naspa

si da, o aspirina e foarte buna pentru ca ajuta circulatia, insa atentie, este anti-coagulant, daca ai o zgarietura sau (mai rau) iti curge sange din nas, atunci IN NICI UN CAZ ASPIRINA!

e normal sa ai amorteala la maini si picioare dupa o cadere nervoasa
DAR este si foarte, foarte, FOARTE CLAR ca esti destul de rau, asa ca ar trebui sa te duci la doctor, poti sa faci si infarct, atac cerebral, si alte "placeri" din astea

| Nimeni10 a răspuns (pentru Bizon95):

E ceva normal sa te duci cu psihicul in jos când îți merge din in ce mai rau odată cu trecerea anilor

| Cariba1929202 a răspuns:

E posibil sa ai probleme cu inima, du-te al un medic, incearca sa te relaxezi iar daca nu ai porbleme cu inima cand te enervezi poti face sport. sau ca mutsi o carpa ceva