| Ioannaaaaaaaaaa a întrebat:

Am avut un chist ovarian acum un an.Cand mi-am inceput viata sexuala am observat niste dureri.Dar acum vreo 4 luni de zile mi s spus ca nu mai am acel chist. Iubitul meu simte ceva acolo ca o boaba de strugure..si nu stiu exact ce ar putea fii.m gandesc ca ar fi chistu.Voi ce spuneti?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Iubitul tau nu are cum sa simta chistul ovarian, care se gaseste semnifficativ mai sus decat vaginul.

| Ioannaaaaaaaaaa explică (pentru Brigaela):

Atunci.ce poate fii?

| Brigaela a răspuns (pentru Ioannaaaaaaaaaa):

Imaginatia partenerului tau sau colul uterin (daca este atat de needucat incat nu stie unde este)

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Nici tu nu știi dar nici el.
Simte colul uterin!
Pa, pa.

| Azµre a răspuns:

Nu e un chist, trebuie să faci o ecografie poate fi vorba de cu totul altceva. Mai vizzitează medicul odată și spune-i de dureri.

| Oana92 a răspuns:

Nu are cum sa fie un chist, chistul are cativa milimetri. Si oricum nu are el cum sa ajunga la ovare! Cel mai bine e sa mergi la medic pentru siguranta ta. Sanatate!

| DraudeS a răspuns:

laughing
Ceea ce simte, nu, nu este chistul. Atata timp cat tu nu prezinti nici un simptom nu prea ai de ce sa te ingrijorezi. Pentru calmul tau mergi la un medic si fa-ti un test ginecologic.
Sanatate!

| Ioannaaaaaaaaaa explică (pentru DraudeS):

Pai ...am uneori sangerari vaginale..si cand o fac cu el simt uneori dureri puternice.

| DraudeS a răspuns (pentru Ioannaaaaaaaaaa):

Sangerari vaginale sub forma de menstruatie sau cum? Si da, este normal UNEORI, adica RAREORI, sa simti anumite dureri slabe in timpul actului sexual. Dar, ti-am spus, cel mai bine consulti un medic ginecoloc si rezolvi orice fel de problema. happy

| EvaneSScence a răspuns:

Fa ecografie!