| Miaadam a întrebat:

Am avut un contact sexual (primul din viata mea) cu prietenul meu, fără prezervativ. El susține ca nu are nici o infecție sau boala.A 2 a zi am avut o senzație de usturime care deja persista de 5 zile. El susține ca asa e la inceput și o sa îmi treacă. Păreri?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu-i adevrat!
Mergi de urgenta la medic sa-ti afci analize citologice, ca sigur ai luat ecva.

| dullcat a răspuns:

Buna.Mergi la medic, nu e normal sa se intample asa.Nu e deloc de joaca cu sanatatea in ce priveste zona intima. Daca astfel i s-ar fi intamplat lui, eu sunt sigura ca nu ar fi zis ca e ok trece de la sine, ci ar fi luat masuri. Asculta-ti instinctul, nu pe el, fiindca nu el trece in acest moment prin senzatii extrem de neplacute de usturime.Preferabil e sa vorbesti si cu mama ta.

| georgenbn a răspuns:

Posibil sa fie ceva du te la un medic sau mai astepta 2-3 zile sa vezi poate chiar o fii de la primul contact sexual ca se manifesta de la om la om diferit, daca in 2-3 zile nu trece consulta un medic nu este nimic rusinos