| Andreea0612 a întrebat:

Am avut varicela, acum mai am putine coji pe fata si corp.
Problema e ca am rupt cateva coji de pe fata, din greseala si am ramas cu 3 gauri negre.Una s-a rupt chiar acum si am dat cu o solutie lichida mentolata.
E posibil ca gaurile sa se inchida sau macar sa dispara acel punct negru?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Stefanel1234 a răspuns:

Greseala pe care tu ai facut-o a fost ca te-ai scarpinat. La varicela trebuie sa de dai cu o crema special de 3 ori pe zi, sa porti ceva rosu(superstitie) si sa nu te scapini. Daca te-ai scarpinat si tiau aparut gauri cu bube negre nu e bine caci gaurile raman toata viata dar parte buna este ca punctele negre se duc odata cu varicela