| Andreea0612 a întrebat:

Am avut varicela, acum mai am putine coji pe fata si corp.
Problema e ca am rupt cateva coji de pe fata, din greseala si am ramas cu 3 gauri.Una s-a rupt chiar acum si am dat cu o solutie lichida mentolata.
E posibil sa se inchida gaura aia?
Ce as putea sa mai fac sa nu imi ramana gaura?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| valentingb a răspuns:

Mergi la farmacie si cumpara o crema pentru rani si cicatrici. Varicela face in asa fel incat opreste cresterea tesutului la loc, dar folosind acea crema care obliga tesutul sa creasca, ai mai multe sanse sa nu ramai cu semne.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Da, treptat se va "închide gaura aceea", în sensul că se va REFACE parţial ţesutul afectat.

Totuşi, îţi va RĂMÂNE semn!

Toate cele bune.

| Andreea0612 explică (pentru bursuc001):

Si cum ar arata semnul ala? Daca l-ai putea descrie.
Mersi anticipat happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De la varicela, daca le rupi, ramin semne.

| ale7 a răspuns:

Pai si eu am patit la fel si ma spal in fiecare seara pe fata si ma dau cu crema de galbenele dupa. Daca incerci trebuie sa ai rabdare nu se vad repede efecte.

| ThePotato a răspuns:

Eu inca le mai am si n-am murit big grin.