| pogacel a întrebat:

Am baut 2 litri de apa, in cam 25-30 de minute stand la masa fara sa ma ridic. Am 67 de kg si 18 ani si am citit ca pot sa ma intoxic cu apa. Ce o sa mi se intample acum? Am citit ca pot sa am brain damage de la prea multa apa.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Simpatic a răspuns:

Cine bea in 25 de minute 2 litri de apa oricum are un usor brain damage happy

nu se intampla nimic man!

6 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu te intoxici cu apă ca apa se elimină prin transpiratie sau urină

| sierra1 a răspuns:

"am citit ca pot sa am brain damage de la prea multa apa"

hai să reluăm discuția mâine pe vremea asta. Dacă o reluăm, ești ok - dacă nu, vei fi avut dreptate

| KovacsB a răspuns:

Bai "brain damage " litri se scrie cu un singur i.

| Cipi1212 a răspuns:

Bună, Poți avea probleme cu rinichii din cauza excesului de apă.

| jaqtoo a răspuns (pentru Cipi1212):

Te-am mai văzut și la altă întrebare, încetează să mai dai asemenea răspuns că este chiar invers față de ce spui tu. Eu având probleme cu rinichii în trecut. cum se face că după ce am început să beau apă calumea pietrele de le am sunt de 4 ori mai mici față de cum au fost în trecut? Magie, cumva? Și chiar medicul mi-a recomandat.

| Teajut123SMR1 a răspuns:

Scuze ca iti zic dar deja il ai