| TheExpert01 a întrebat:

Am branula la mana si cateodata o simt ca si cum s-ar strange...cand scrius la PC de exemplue rau? Si ma gadila tare putin mai sus de ea la fel mai mereu... apropo de la ce se poate infunda?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Cand ai branula nu trebuie sa faci efort cu acea mana si sa o tii cat mai lejer sa nu deranjezi branula
Sunt anumite antibiotice care se coaguleaza si implicit se infunda si branula
Asa ca, evita efortul cu acea mana.
O zi frumoasa sa aihappy

| MiyakoSaki a răspuns:

Daca nu pui nimic in ea nu se infunda.Ai grija ca sa nu-ti faca rana la mana, incearca sa o ti cat mai comod posibil happy