| costinvlad a întrebat:

Am bubite rosii in gura mai pestetot si pe amigdalite. Poate sa fie de la amoxicilina sau ce poate fi? Cu ce le pot trata?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| CameliaMM a răspuns:

Poti face gargara cu bicarbonat de sodiu (alimentar). Se gaseste in orice market

| costinvlad explică (pentru CameliaMM):

Ce mai pot face? Ms.

| costinvlad explică (pentru CameliaMM):

Am fost la doctor si e un fel de ciuperca. Ce sa fac? Cu ce le pot distruge ca sa scap de ele?

| CameliaMM a răspuns (pentru costinvlad):

Poti incerca cu albastru de metil ( se gaseste in farmacii), ungi un betisor de urechi cu albastru de metil dupa care de ungi pe acele ciuperci, prima data o sa ai o senzatie de voma, pana la urma e normal, adica iti atingi cu betisorul amigdalele laughing sper ca te-am ajutat