| Adi95 a întrebat:

Salutare tuturor, Știe cineva cum pot trata Faringita? Menționez ca de aproape doua luni mi-au apărut niște bubițe albe în gat pe faringe și se observa multe vene se sânge foarte roșii, ceea ce înainte sa am problema asta nu se vedeau în halul ăsta, îmi dă o sare proastă, uneori se simte ca și cum m-ar tine ceva în gât.
Menționez ca, acum un an și jumătate aproximativ am avut o infecție la amigdalite și am tratat-o cu antibiotice pentru ca a fost nevoie sa merg la medic, am luat și câteva antibiotice acum 3 săptămâni în urma, cred ca am luat mai bine de o săptămână la rand și nu am observat nici o schimbare.
Am încercat sa beau ceai, am băut foarte multe ceaiuri.
Am încercat sa explic pe cât mai precis ce simt și care îmi este situația. Apreciez foarte mult dacă poate cineva sa îmi dea o idee cum sa scap de problema asta, poate cineva care a mai trecut prin asa ceva... ☹️

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La medic ai fost? De unde știi ca e faringita? Ai luat antibiotice de capul tău, normal ca nu s-a schimbat nimic.

| Adi95 explică (pentru anonim_4396):

Am fost ieri la medic pentru ca nu puteam nici sa mai înghit bine, și da, medicul mi-a făcut o consulta și a spus ca am faringită, i-am spus că de aproape două luni am problema asta și mi-a recomandat "zithromax azitromicina" este un antibiotic și sunt doar 3 pastile in cutie, deja de la prima pastila ma lăsat durerea și mi-au dispărut "bubitele" sa le pot numi asa din gât

| anonim_4396 a răspuns (pentru Adi95):

Foarte bine, ma bucur! Sănătate.