| anonim_4396 a întrebat:

Am călcat strâmb cu piciorul stâng și ma doare partea stânga a piciorului când merg și când alerg ma junghie, aveam niște adidasi cam înalți, credeți ca este ceva grav?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| gratargratar a răspuns:

Ai facut o intinderea de ligamente datorita miscarii bruste si nenaturale (calcatul stramb). Durerea o sa inceteze in 1-2 saptamani - depinde de cat de mult le-ai intins. Nu este ceva grav. Mai ales daca nu ai nicio umflatura persistenta.

4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Piceorul in ce limbă scrii greaca veche?laughing Piciorul asa se scrie in româneste

| mariamarin2006 a răspuns:

Nu știu sincer. Eu o pățesc mai mereu, dar în aproximativ o săptămână trece.
E mai bine să te duci la medic totuși, deoarece ar putea fi o ruptură de mușchi sau chiar o fractură.
Toate cele bune! Sper că te simți mai bine!

| Spritbere11 a răspuns (pentru mariamarin2006):

La mine este prima data când pățesc, dar nu vreau sa ma duc la doctor cred ca dacă era fractura nu mai prea puteam calcă in el.

| mariamarin2006 a răspuns (pentru Spritbere11):

Nu știu sincer. Și eu abia puteam călca. Știu că dacă se umflă e o problemă și că ar putea fi fractură. Totuși nu sunt expertă.