| Bogdan8102 a întrebat:

Buna ziua!

Am calcat stramb cu piciorul stang si nu inteleg de ce ma doare si coasta stanga (mai in jos) cand respir. Pana voi face vizita la medic as vrea sa-mi spuneti daca e ceva grav...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Lupu_Andrei_1998 a răspuns:

Nu are legatura cu glezna. Daca nu te-ai lovit nu ai de ce sa te ingrijorezi..sunt doua posibilitati ori ai un conductor nervos legat de picior si zona coastei, ori pur si simplu ti-ai intins un muschi intercostal.

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Si noi cum crezi ca am putea stii daca este ceva grav?
Durerea ta nu avem cum sa o simtitm, de consultat prin ecranull computerului nu putem sa o facem, analize nu ne-ai prezetat... deci, nu cred ca este posibil.
In orice caz, daca nu te tavalesti pe jos de durere, sau nu ai lesint inca, inseamna ca nu-i grav!

| Bogdan8102 explică:

Nu a fost nimic grav... Durerea la coasta a trecut dupa vreo ora iar piciorul e in regula, pot merge normal acum...