| anonim_4396 a întrebat:

Am cateva fire albe in cap, am 15 ani, din ce cauza poate fi asta, si ce pot sa fac ca sa nu imi mai apara firele astea albe?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
11 răspunsuri:
| dana85 a răspuns:

Firele albe si incaruntirea prematura, la fel ca si calvitia, sunt de ordin ereditar si prea putin putem influenta. Ceea ce stiu de la o cunostinta, eu nu am experimentat, sincer, o solutie pe baza de alcool si ardei iute, pusa la macerat la soare, despre care zicea ca a dat rezultate in repigmentarea firelor carunte.

| daηă a răspuns:

Si eu am o colega care are o suvita alba laughing dar o are din nastere, nu e vopsita.

| ღAnonimღ a răspuns:

.hmmm poate din cauza stresului...

| EnvyU a răspuns:

Si eu am o suvita alba au aparut cand aveam 20, acum 1 an, si nu am ce sa ii fac, ma si tund si tot creste alb tongue

| TheBlackCrystal a răspuns:

Pai pentru inceput esti blonda?
Daca da atunci ti se pare daca nu atunci se poate datora unor produse cosmetica sau ...nu stiu dar mai bine te duci la medic pentru ca noi nu avem de unde sa stim exacthappy

| AnonimulxD112 a răspuns:

Sa te vopsestii:"d

| yasana a răspuns:

Eu cred ca ai parul blond deschis si u le vezi albe

| Skiipper a răspuns:

Cred ca din cauza stresului ...incearca sa te relaxezi si sa uiti de griji oh go on

| Deeiuuuuu a răspuns:

S-ar putea sa fii stresat(a) ai putea sa nu te mai stresezi si daca nu ai fost stresat(a) ei bine insemna ca ar trebui sa te vopsesti

| marits14 a răspuns:

In general, se spune ca daca ai un fir maxim 3 albe in cap,inseamna ca ai noroc, dar daca sunt mai in,, exces" sa zic asa:1)poate esti putin stresata 2)inveti prea mult, esti tot timpul cu burta pe carte.cum se zice.

| gavrilgeanina a răspuns:

Ti-au aparut de la sperietura din copilarie vorbesc serios ne-a zis profa de biologiehee hee