| xHellBoYx a întrebat:

Salut,am 17 ani jumatate, am vazut ca mi-a iesit 5 fire albe in barba si ma cam ingrijoreaza, prima data cand am vazut acum jumatate de an ca mi-a iesit 2 fire albe nu prea i-am dat importanta dar acum incep sa apara cat mai multe si nu stiu ce sa fac.Ce ar cauza asta? lipsa de calciu? Multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| OoBunnyoO a răspuns:

Nu este nicio problema. Te poti barbieri, desi este posibil sa creasca la fel. Si prietenul meu mai are fire albe, dar cand ii creste barba nici nu i se mai vad, asa ca stai linistit. Nu vei ajunge cu barba alba la 20 de ani.
Sfatul meu este sa nu te mai stresezi din cauza lor, daca nu vrei sa iti apara mai multe. tongue

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Trebe sa te razi, albe sant pentru ca nu te-ai ras si au continuat sa creasca asa; e vremea sa pui mana pe gilette fusion power.

| AndreeaRox a răspuns:

Hai sa vedem si partea plina a paharului: se zice ca aduc noroc firele astea albe ale tineretii big grin

Firele albe nu tin cont de varsta! Incarunteala prematura are de obicei legatura cu diversi factori. Poate fi vorba de o mostenire genetica sau factori precum stresul si situatiile solicitante psihic ori alimentatia precara care pot provoca albirea timpurie.

| xHellBoYx explică:

Ma barbieresc la fiecare 5-7zile,dar aceste fire albe pot fi si din cauza stresului, oricum nu o sa ii mai dau importanta.Va multumesc

| MikeyMinnieMouse a răspuns:

Poti avea fire albe datorita stresului big grin
Nu fii stresat! laughing

| nunuconteaza a răspuns:

Te barberesti?