| ooolifeoolol a întrebat:

Am ceva probleme cu somnul si mai inainte cand incercam sa adorm am avut niste palpitatii ale inimii dupa care cand am incercat sa inghit, nu am putut si am avut senzatia ca ma sufoc pret de 2 secunde(adica chiar ma sufocam mai mult). Nu mi s-a mai intamplat asa ceva... Ce as putea lua de la farmacie fara prescriptie,ceva calmante,somnifere, in genul? Persen e bun de ceva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Bluebutterfly80 a răspuns:

Persen sau extraveral! incearca si un ceai de tei inainte de culcare! multa sanatate iti doresc happy

7 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Atac de panica. Mergi la un psiholog sau medic de familie, Teoretic e bun persenul, practic nu stiu...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai probleme cu o valva probabil, cauta retete naturiste pentru inima pe google.
citeste pe aici eu am cartea originala acasa e ff buna si pretuita http://ro.scribd.com/......a-Domnului

| mAkeR a răspuns:

Salut, si eu am avut chestii de genul. Nu ai nimic singurul lucru care se intampla este ca te panichezi, te gandesti la ceva aiurea, iti este frica de ceva si incepi sa te panichezi. Asa faceam si eu dar acum am invatat sa ma controlez. Cand ma puneam la somn imediat ma sufocam iar asta era din cauza mea fiindca ma panicam ma gandeam la aiureli si dormeam ori cu lumina aprinsa ori nu mai dormeam deloc. Incearca sa te controlezi eu cand simteam ca ma sufoc incepeam sa beau niste apa si dupaceea sa incep sa "ragai" iti spun eu ca o sa-ti treaca. Nu incerca pastile.

| ooolifeoolol explică (pentru mAkeR):

Sa spunem ca o fi panicare, dar am nevoie sa iau ceva ca nu pot sa dorm, si din cauza asta e...Mersi de raspuns!

| mAkeR a răspuns (pentru ooolifeoolol):

E imposibil, te poti controla. Nu incerca somnifere sau ceva!

| tigrutz18 a răspuns:

Trebuie sa te duci la spital ca stiu despre ce vorbesti...Mai bine te-i duce la un medichappy

| ooolifeoolol explică (pentru tigrutz18):

Adica despre ce ar fi vorba?