| BeYourSelf7 a întrebat:

Maine prietena mea se duce la un majorat si ma simt foarte aiurea sa stiu ca atunci cand eu probabil ma pun sa dorm ea nu este in pat..si mi-e si tare frica sa nu ma insele.n-am stare deloc. Si m-am gandit sa cumpar niste somnifere sa adorm repede. Somniferele se dau si fara prescriptie medicala? Creeaza dependenta? Ma pot afecta in vreun fel? vreau sa iau doar de data asta. Nu am probleme cu somnul doar ca adorm la ore tarzii cand n-am scoala ziua urmatoare.Si cam la ce pret se gasesc? Am 16 ani.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| IMC90 a răspuns:

1) Somniferele nu se dau fara prescriptie medicala
2) In timp, creeaza dependenta
3) Daca tu ai impresia ca o sa te insele, inseaman ca relatia voastra este fix degeaba.

| fabiola a răspuns:

Tu nu ai probleme cu somnul, ci cu gelozia! Stii tu vorba aia: gelozia ne omoara! Este problema ei ce face, tine de respectul de sine, de ambitie, de personalitate!

| darrio2007 a răspuns:

Problema nu sunt somniferele.Problema este de ce se duce ea singura la majorat. Fara tine.

| raluk27 a răspuns:

Pai daca ea iti cunoaste felul de a fi, ar fi dragut din partea ei ca din cand in cand sa iti dea un telefon sau sms. Nu neaparat sa iti dea raportul, dar e un gest dragut care denota incredere si faptul ca se gandeste la tine. Eu una, asa as face. Eventual vorbeste cu ea, spune-i ce simti si poate te ia la majorat sau conveniti sa mentineti legaturabig grin

| BeYourSelf7 explică (pentru raluk27):

Pai..de dus la majorat nu m-as duce nici daca m-ar chema. Nu cunosc perosane si nu m-as simtii bine..De trimis mesaj imi mai trimite din cand in cand.dar na.

| Trivium a răspuns:

Nu e o idee buna sa iei somnifere citeste asta:http://epochtimes-romania.com/......e---147273 si stai calm daca prietena ta te iubeste cu adevarat nu ar trebuie sa te insele si e doar o noapte mai stiu si eu na....mai sun-o si tu sa vezi ce face

| luizalulu23 a răspuns:

De ce sa cumperi somnifere? trebuie sa ai incredere in ea asa poate te vei duce si tu iar ea va fi geloasa, dar daca vrei somnifere...