| drada a întrebat:

Am citit intr-o revista de medicamentul de slabit Fructan, stiti cum functioneaza, da rezultate?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Singurul mod de a slabi este sa faci miscare

2 răspunsuri:
| nicky a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa incerci sa slabesti natural, medicamentele nu intotdeauna isi fac efectul, in schimb pot sa-ti faca rau asa ca nu te-as sfatui sa le incerci mai ales daca nu sti ce reactii adverse au.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

A fructan is a polymer of fructose molecules. They occur in foods such as artichokes, asparagus, green beans, leeks, onions (including spring onion), yacon, and wheat.

In animal fodder, fructans also appear in grass, with dietary implications for horses and other equidae.
There are 3 types of fructans:

1. Inulin - linear fructans generally linked by β(2→1) glycosidic bonds
2. Levan - linear fructans generally linked by β(2→6) glycosidic bonds[1]
3. Graminan - branched fructans linked by both β(2→1) and β(2→6) glycosidic bonds
Plants storing their food as fructans are able to thrive at low temperatures since fructans confer tolerance to freezing. They bind to membranes, thereby helping to keep cells intact.
pentru traducere daca este cazul :http://translate.google.com/translate_t#en|ro|has%20the%20words