| annasit a întrebat:

Stiti vreun regim de slabit care sa nu fie asa de drastic si sa dea rezultate?

6 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Fa-ti tu regimul tau personalizat, daca iei o dieta care zice la ora aia mananci aia, aia nu ai voie deloc o sa te plictisesti si o sa devii frustrata.
in principiu renunta sau redu prajelile, fast food-ul, patiseria, sucurile, sosurile, dulciurile, grasimile; mananca multa legume, fructe, lactate slabe, carne de pui sau peste fiarta sau la gratar, cartofi copti, oua fierte chestii d-astea care tin de foame dar nu te ingrasa daca le consumi in cantitati rezonabile. nu uita sa bei 2 litri de apa pe zi si sa faci sport, plimbari, jogging, urcat scari, mers cu rolele, bita, inot, sala, ce vrei tu.

| Madaliinaaa a răspuns:

Am eu o dietă scrisă pe o foaie, de la sora mea. Nu este drastică şi nu este deloc costisitoare. Dacă o vrei, răspunde cu da, şi eu ţi-o voi da. Hristos a înviat! happy

| annasit explică (pentru Madaliinaaa):

Da. adevarat a inviat

| Madaliinaaa a răspuns (pentru annasit):

Ziua 1 : mimim 2 litri de apa plata sau ceaiuri [ fara suc sau apa minerala ] -> chestia asta e putin drastica, deci poti "ciuguli" cate putin din mancare
Ziua 2 : orez fiert cu legume [ fara sare, ulei ]
Ziua 3 : Spaghete cu ketch-up [ fara ulei, sare ]
Ziua 4 : maxim 2 kg de mere [ nu prea dulci ]
Ziua 5 : Legume fierte [ iti recomand legume mexicane, mix de legume sau legume congelate la punga si fara cartofi, cele la punga nu contin cartofi si sunt in jur de 6 lei ]
Ziua 6 : Maxim 1 kg de cartofi fierti [ ff. putina sare, fara iaurt ]
Ziua 7 : Piept de pui fiert.
Asta a fost, sora mea l-a respectat cat de cat si l-a imbinat foarte mult cu sportul. A slabit ceva, voia sa dea jos din burtica si a reusit. Fa sport de 3 sau macar de 2 ori pe zi. Cauta pe youtube Sport cu Florina sau cv d genu, sau multe altele. Succes.

| annasit explică (pentru Madaliinaaa):

Sti pe cineva care la tinut si a si slabit?winking

| Madaliinaaa a răspuns (pentru annasit):

Da, sora mea, ca să dea jos din burtică şi a reuşit. Dar a făcut şi sport mult.