| Teodoragnis a întrebat:

Am citit pe net ca sucul de lamaie ajuta la indepartarea cosurilor...Este adevarat? Daca nu ce as ptea folosi?
Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| RoxAnana a răspuns:

Nu face si u aceeasi problema ca mine. ama vut un cos cam cat un herpes si am citit si eu tot pe net ca daca te dai cu zeama de lamaie iti trece. Nu e adevarat! se sparge cosu iti curge o multime de sange iti ramane si un semn (cam o luna) ti se usuca si fata si te ustura ingrozitor. deci NU FOLOSI LAMAIE PT. COSURI! incearca cremele speciale in farmacii (bun si rasp lui infernoo) funda?

4 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Unul din cele mai simple remedii pentru acnee este aplicarea in mod regulat a sucului de lamaie pe cosuri. Se lasa sa actioneze timp de maxim o ora dupa care se spala cu apa calduta.

| Liviu a răspuns:

Barbiereste-te mosulelaughing
Daca esti baiat...
Daca esti "baietoaica" nu stiu creme ceva'

| infernoo a răspuns:

Sincer... eu din cate stiu ajuta deoarece e plin de vitamina C dar iti poate usca tenul si te ustura ingrozitor cand iti dai pe fata. Poti folo zineryt. e fff bun pentru cosuri, sau skinoren gel e o creme exceptionala. pentru mine a facut minuni! o igiena atenta te poate ajuta sa scapi de ele... Evita sa-ti atingi fata cat mai mult

| tinaarad a răspuns:

Trebuie sa rezolvi proble din interior, adica o detoxifire a organismului. Incearca aloe de la Lifecare, chiar da rezultate.