| LogoBă a întrebat:

Sucul de lamaie ajuta la ameliorarea herpesului?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Da, o să te ajute dar să nu te aştepţi la o minune.

| frostxtq a răspuns:

Sunt mai multe feluri de herpes. Daca te referi la cel de la gura, nu iti recomand suc de lamaie, de obicei acidul citric usuca foarte tare. O sa ti se para amuzant insa un leac babesc spune ca herpesul trece peste noapte daca pui pe el ceara din urechi. Eu nu am incercat insa stiu pe cineva care in disperare sa scape de herpes a facut-o si i-a trecut. laughing

| Iuliancik77 a răspuns:

Da inca foarte mult))

| Derpina3105 a răspuns:

Da, este foarte eficient!
pui putin suc de lamaie pe herpes si il lasi acolo.
pentru mai multe detalii si remedii, uita-te aici http://www.libertatea.ro/......46099.html
Sper ca te-am ajutat! :)