| alexandru200320032003 a întrebat:

Am de 2 zile o infectie in gat,amigdale putin umflate si mult puroi...
Am luat antibiotice,paracetamol, nurofen express.septolete....Cat ma fortez sa scot puroiul din gat mai are si putin sange.Sunt bune medicamentele astea, sau sa trec pe penicilina?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Fa ce am facut eu in copilaria mea si nu mai am probleme. Am facut gargara cu petrol lampant si sare 2-3 seri la rand.

5 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Daca medicul ti-a prescris acest e medecamente si nu au efect, trebuie sa te ducu la medic si sa ii aduci la cunostinta ca nu isi face efectul.
Cu toate ca, tratamentul se cunoaste dupa 5-6 zile...
Mai ai rabdare si nu forta nimic.
Daca dupa 5-6 zile de tratament nu se vede ameliorarea, te adresezi medicului si va sti ce are de facut!
Fiica mea doar cu injectabil a scapat de infectia din gat!
O zi buna happy

| alexandru200320032003 explică (pentru caramela):

Adica cu penincilina?

| caramela a răspuns (pentru alexandru200320032003):

Ceva de genu...