| anonim_4396 a întrebat:

Am deci asa o problema si nu inteleg de ce. Uneori cand ma culc, nu conteaza seara sau ziua, imi bate inima prea repede in cat nu pot sa dorm din cauza asta, trebuie sa-mi schimb pozitia in asa un mod ca sa nu mai bata inima asa de tare. Oare ce o fi? Apropo, am 18 ani.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Eu cred ca nu respecti un program normal de somn si stai prea mult la calculator/televizor.
Nu bate inima tare, asa ti se pare tie. Daca nu ma crezi ia-ti pulsul si ai sa te convingi. Daca intr-adevar ai pulsul mare inseamna ca ma insel eu si atunci trebuie sa faci neaparat niste investigatii la cardiologie.