| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU.De ceva timp a inceput sa imi bata inima foarte tare si nu inteleg care ar pute fi cauza. Imi bate inima repede si foarte tare si dupa ceva timp inceteaza.Care ar putea fi cauza?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună!
Ai tahicardie.
Sau poate de la emoţii,atac de panică, oboseală, cauzele sunt multiple.
Dacă vezi că se înrăutăţeşte, vezi medicul de familie, îţi poate da trimitere către cardiolog.
Te pup!

6 răspunsuri:
| noob a răspuns:

E tahicardie.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Oboseala si supra efortul. Consulta un medic specialist, iti poate da un tratament de o luna, doua. Nu e ceva serios pentru varsta ta am avut si eu la 16 ani

| Hevnoraak a răspuns:

Poate fi de la emoții(dragoste,frică, enxietate), dacă bei cafea, suferi de o condiție a inimi etc. Dacă crezi că nu e bine du-te la medicul de familie și i zici să-ți facă o trimitere la cardiologie, acolo iți vor face analize și vei afla ce și cum.

| DaRaspund a răspuns:

Poate bei multa cafea, sau ai atacuri de panica!

| DiiiAnAaaa a răspuns:

Te-ai indragostit.

| Mr14Anonim a răspuns:

Poate fi tahicardie, dar bei cafea des? Mananci ciocolata multa? Bei cola? Faci efort rar? Asta poate fi cauza happy