| Giuliano24 a întrebat:

Am deja o varsta mare 17 ani la care deja ma roade foarte tare o chestie, Cum sau ce pot face sa largesc preputul penisului? acea piele este foarte stramta, pot decalota doar in stare fleasca in stare de erectie pot decalota doar jumate, ce imi recomandati? creme/unguent? am auzit de ceva cu steroizi, si inca ceva pentru marirea penisului se iau pastile prezise de chirurg sau doctorul care m-a consulta mai bine decat sa iau de capu meu dupa net nu?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| SkyPilot a răspuns:

La fiecare dus, decaloteaza pana simti ca te deranjeaza (nu chiar pana doare). Sper ca faci minimum 2 dusuri pe zi happy In cateva saptamani vei vedea o imbunatatire.
Crema Dermovate (gasesti prospectul pe net) se aplica pe zona cu probleme de 1-2 ori pe zi. Utilizeaz-o impreuna cu metoda de mai sus.

3 răspunsuri:
| OldSoul a răspuns:

Mai bine fa cum ti-a spus doctorul...

| SkyPilot a răspuns:

Faptul ca poti decalota in stare flasca spune ca nu ai fimoza, deci nu prea ai ce cauta la un medic.
Nu exista nimic de marit penisul, toate sunt escrocherii, inclusiv acea marire chirurgicala care face mai mult rau. Cel mai bine te concentrezi pe imbunatatirea tehnicii (macar sa citesti pana ai cu cine) si folosesti acele pozitii care te avantajeaza (citeste Kama Sutra).
Multumesc pentru funda!

| AgentBomboana007 a răspuns:

Mai bine mergi la un chirurg sau... sa borbesti si sa intrebi ce ar fi mai bine sa iei. El o sa-ti spuna mai bine ce este bun pentru tine si ce nu!winking