| Anonimow a întrebat:

Am dioptrii ff mari... ceva de genu -13 si vroiam sa ma operez...acuma e posibila operatia la asemenea dioptrii? daca da cam cu ce dioptrii as ramene? Funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| onasis1961 a răspuns:

Un prieten bun de-al meu avea dioptrii 10 şi-n vară a făcut operaţie de înlocuirea cristalinului şi acum nu mai poartă ochelari.Multă sănătate!

| Anonimow explică (pentru onasis1961):

La ce varsta a facut operatia pr tau?

| onasis1961 a răspuns (pentru Anonimow):

La 30! Dar erau de toate vârstele!

| Anonimow explică (pentru onasis1961):

Crezi ca la varsta de 18 e ok?

| onasis1961 a răspuns (pentru Anonimow):

Nu ştiu exact ce să-ţi spun! Cred că este de vreme.Consultă un oftalmolog!

5 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Depinde ce varsta ai, daca esti inca in crestere, nu te opereaza nimeni. Daca esti adult, atunci e altceva.