| Gumalamanaazecea a întrebat:

Am dureri destul de mari la ovarul drept, si nu stiu ce ar putea fi. De obicei,am in perioada menstruatiei, dar au trecut 2 saptamani de la ultima menstruatie. Inca nu mi s-a reglat, desi am ciclu de 3 ani. Poate fi o simpla raceala sau altceva? Mereu ma doare rau in partea dreapta si chiar n-as vrea sa merg la doctor.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| miki_4604 a răspuns:

Ai o infectie, ca nu doare degeaba.Chitosanul este un produs natural care inlatura infectia, este din carapace de crabi rosii, te va ajuta si eu l-am folosit http://www.tiens-romania.ro/......sule-.html si lipsa de calciu si magneziu provoaca durerile de dinainte de ciclu

| LoredanaTM a răspuns:

Iti recomand sa citesti ghidul menstruatiei creat de cei de la Chilotis.
https://chilotis.com/

| djx a răspuns:

Rau faci deoare poate ai apendicita si trebuie sa te duci imiediat la doctor macar pentru niste investigati de rutina si atunci o sa aflice ai! Nu mai astepta sau cum mai fac alti sa trateaza ei singuri dupa ureche si cand insfarsit se duc la doctor dau coltu!

| MaddaHz a răspuns:

Pot fi mai multe cauze: 1. Apendicita
2. Posibil sa ai ovarul inflamat sau 3. Un ovar polichistic. Eu zic ca ar trebui sa mergi la medic happy