| Bunghez_Andrei_2000 a întrebat:

Am dureri groaznice de cap de o săptămână, pe toată partea dreaptă a capului, din spate de la ceafă pana la ochi, nu mă doare urechea, am luat algocalmin tador și antinevralgic forte, imi trece cateva ore (4-5) si ma ia iar, este o durere pulsativă, nu a scazut intensitatea față de primele zile, am fost la doctor de familie si la neurolog si au spus ca nu stiu exact ce este.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Legion7X a răspuns:

Sa nu fie ceva legat de sinuzită, zic și eu, habar n-am. Însă eu am avut cronică. Mă durea fruntea când mă apăsam și pe la sprincene spre ochii, îmi mirosa nasul. Du-te la alt doctor, este bine să încerci și parerea altora.

| NunuNini a răspuns:

Dureri pulsatile, imi sugereaza tensiune crescuta.
Intoarce-te urgent la medic.

| Bunghez_Andrei_2000 explică (pentru NunuNini):

Mi s-a luat tensiunea si a fost ok, într-un moment in care ma durea.

| NunuNini a răspuns (pentru Bunghez_Andrei_2000):

Am patit si eu asta. Mi-am masurat tensiunea cand nu aveam nimic si am descoperit ca tensiunea mea normala e mica. Putini medici accepta asta. Restul sunt tocilarii care au trecut prin scoala ca gasca prin apa.
Mergi la alt neurolog si explica-i toate simptomele.

Răspuns utilizator avertizat