| queneen a întrebat:

Astazi am fost la doctorul de familie fiindca uneori ma mai doare ceafa iar ea mi-a spus ca este din cauza ca muschiul este incordat. Insa aceasta durere si mi se duce putin pe spate in partea dreapta si cand respir ma doare. Aceasta mi-a recomandat sa ma dau cu sindolor gen. Cei care aveti problema asta imi puteti da niste sfaturi cum scapati voi de durere?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| ancaval a răspuns:

Nu ai încredere în medic, dar ai avea încredere în mine, de exemplu? Întreb doar.

| Nume6 a răspuns:

Și pe mine mai mă ia câteodată dar scap repede, mă apuc să fac mișcare să merg mai mult să îmi îndrept spatele mai mult, să am o poziţie mai bună. Poziţia proastă e cauza dacă totuși te ţine și nu mai trece chiar deloc e bine să te duci la un doctor.

| Nonolita a răspuns:

O pozitie corecta in banca, acasa cand inveti, mai putin la calculator si iti va trece.
Poate daca mergeai la medic sau la doctorita, intelegeai mai bine. Cine este "doctora"? Ca nici in dictionar nu gasesc termenul.