| Neacsu_Alina_1998 a întrebat:

Am examen auto la sfarsitul lunii si vreau sa iau ceva de memorie. Cineva mi-a recomandat memoplus, iar altcineva lecitina. Ce sa iau? Sau sa iau 1 memoplus dimineata si 1 lecitina dupa masa?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Eu te-as sfatuii sa iei tot ce te-ar putea distrage de la invatat din camera respectiva (TV, radio, telefon, laptop, PC, tableta) si sa inveti legislatia rutiera din coperta in coperta.
Dupa ce ai citit-o si inteles-o logic, fa chestionarele, care fara legile memorate, nu se pot rezolva.
Nu recomand nici un medicament de memorie, care nu te vor ajuta deloc, daca nu incerci sa inveti logic, niste legi.

| Neacsu_Alina_1998 explică (pentru Violleta2022):

Acasa fac chestionare destul de bune 24, 25, 26 mai jos nu. Dar la sala pic tot cu 21. Nu stiu ce sa mai fac. Si am citit cartea de 5 ori deja

| Violleta2022 a răspuns (pentru Neacsu_Alina_1998):

Nu este de ajuns sa citesti cartea daca nu intelegi logic ce citesti. De aceea pici examenul, pentru ca nu intelegi ce citesti!

Lasa chestionarele, pana nu inveti foarte bine legislatia rutiera, ca nu te ajuta cu nimic, sa ghicesti raspunsul corect ramane tot ghicit, ca la sala poti pica, iar in viata reala, poti sa faci accident si sa-ti pierzi viata.

Am trecut prin examenul asta acum 25 de ani si l-am luat din prima, fara nici o problema sau ezitare, de aceea iti spun ca, toata cheia este sa inveti si sa intelegi fiecare lege si regula, ca sa poti sa o pui in aplicare pe traseu.
Hai, mai incearca, nu uita sa elimini din camera tot ce te poate distrage dela invatat, ca statul cu ochi partial in carte, partial pe telefon sau FB, nu te ajuta sa te concentrezi.
Bafta la examen!

| Neacsu_Alina_1998 explică (pentru Violleta2022):

Multumesc mult!

4 răspunsuri:
| Crackman a răspuns:

Omule te rog gandeste de doua ori, daca tu acum ai nevoie de otravuri sa iti stimuleze memoria ( omori ficatu ) la batranete ce faci,? multe sunt de logica... eu am citit legislatia de 5 ori si restul a venit de la sine.