| anonim_4396 a întrebat:

Am facut cistita si vreau sa stiu si eu ce fac acum ca sa imi treaca. urgent ca ma urc pe pereti...am cistita recurenta, mi-am facut analizele si unele mi-au iesit bune iar altele imi ies mereu neclare si ma pune sa le repet dar nu imi iese nimic concret ca sa imi poata stabili o cauza si un tratament. iau calmante si cam atat. dar nu prea imi mai trece...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Mergi intr-un spital mare, fara o cistoscopie si vezi care e motivul. In plus, trateaza-ti alte cauze: constipatia, obezitatea, trateaza-ti si partenerul fiindca s-ar putea sa te reinfectezi de la el.

9 răspunsuri:
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Mergi la un alt medic, o alta parere nu strica.

mira
| mira a răspuns:

Este o cistita complicata si numai medicul te poate ajuta.Continua investigatiile si la alt medic.Sanatate.Mira

| nicky a răspuns:

Ia pastile Nolicin, 1 pe zi sunt foarte bune, timp de 7 zile. Poti merge sa consulti si un alt medic.

| DaRlInGiLuSiOnS a răspuns:

Poi ca sati treaca cistita oricum vei trece printr-o operatiesadstiu ca a avut o colega de-a mea si medicii au operatosadsad

| mioara a răspuns:

Du-te si consulta un alt medic

| Ronin a răspuns:

Poti sa iei niste produse naturiste, daca vrei. Daca te intereseaza, anunta-ma.

| Ben. a răspuns:

Ia un ibuprofen pana ajungi la urolog

| mateia a răspuns:

Vezi prospect Cystinol Akut, din plante, pe www.3f.ro

| idanna a răspuns:

Ceai din matase de porumb (teaca de la porumb) adica nu frunzele care acopera stiuletele de porumb, firele acelea din capatul stiuletului (sorry pentru exprimare) du-te la plafar ca stiu vanzatoarele. Fa bai de sezut intr-un lighean si iti vor fi de folos. Vorba ta cu urcatul pe pereti de durere o stiu de la mama ca si ea a patit si numai cu asta a scapat! Sanatate multaaaaaaaaaaaa