| anonim_4396 a întrebat:

Am facut-o cu prietena mea neprotejat si vreau sa imi fac un control sa vad daca sunt "sanatos". Costa? Cat timp trebuie sa astept ca sa primesc rezultatele?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Costa destul de mult, fiindca sunt multe analize. Trebuie sa faci un consult dermato-venerologic, secretie uretrala si, eventual, prostatica, test HIV, HPV, hepatita B si C, VDRL. Unele analize se pot face abia la 6 luni de la contactul sexual, iar rezultatele le vei avea cam intr-o saptamana de la recoltare.

| mira a răspuns (pentru Brigaela):

Consider cu toata sinceritatea ca tu, Brigaela, esti o adevarata binecuvantare pentru membrii TPU.

| Brigaela a răspuns (pentru mira):

Multumesc, esti foarte draguta, ca intotdeauna

9 răspunsuri:
| doctoressa a răspuns:

Asta presupune sa iti recoltezi markeri pentru bolile cu transmitere sexuala. Le poti face si gratuit prin medicul specialist. Rezultatele le primesti in cateva zile. http://www.i-medic.ro/......a-ai-o-bts

| PrecioussGirl a răspuns:

Depinde daca esti sau nu asigurat, dar oricum tot trebuie sa ii bagi ceva medicului in buzunar.
Iar daca nu esti sigur ca persoana cu care o faci e sau nu sanatoasa, mai bine prezervativwinking

| petre059 a răspuns:

Asteapta 3 zile de nu iti curge "nasul " e ok laughing daca te gandesti la HIV e naspa! Doar nu te-ai dus pe centura la traseiste.

| StefanMV a răspuns (pentru petre059):

laughing...Nu dar totusi vreau sa fiu sigurwinking

| petre059 a răspuns (pentru StefanMV):

laughing atunci sa stai "baiat cuminte " pana ies analizele laughing au trecut 3 zile nu curge "nasul"da-i inainte cu tupeu laughing)

| StefanMV a răspuns (pentru petre059):

Ms de ajutor. Fara tine nu stiu ce ma faceam.

| Boss_Petre_1959 a răspuns (pentru StefanMV):

Dupa ce ca ti-am ridicat moralul, ai dat funda lui Brigaela laughing)