| Cristian2003 a întrebat:

Am facut recent o operatie de varicocel fiindca am testiculele inegale de veva luni,aveam venele de la cel stang dilatate si cateodata ma dureau, dar problema e ca nu-mi da sperma(am 14 ani) cand o dau si "ma-ncalzesc" simt efectiv ca mi se umple glandu' si ma gadila penisul prima data satisfacator, iar dupa devine insuportabil si ma opresc dupa 10 secunde, oare mi-a dat? rog seriozitate

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Organismul se poate reface si in 6 luni sau chiar un an. In locul tau as merge la medicul care te-a operat ca sa-l intreb cam in cat timp organimsul va functiona normal dupa o astfel de operatie.
Iar eu te sfatuiesc sa lasi corpul sa isi revina.

| Cristian2003 explică (pentru anonimg):

Dar nici inainte de operatie nu mi-a dat sperma, acum cand o fac dupa vreo 7 minute simt ca ma gadila glandul si ca mi se intaresc penisul si glandul iar imediat dupa simt in gland un fel de durere care ma gadila, o fi sperma?

| anonimg a răspuns (pentru Cristian2003):

Trebuie să mergi la medicul care te-a operat. Este cea mai bună cale de a afla adevărata problemă.
Sau la alt medic urolog mai priceput.