| elena_9774 a întrebat:

Am facut un test de sarcina zilele trecute deoarece menstruatia intarzia... a iesit ca nu sunt insarcinata si cu toate acestea ea continua sa nu isi faca aparitia! ce trebuie sa fac sa mai repet inca un test sau deja sa consult un medic ginecologic?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Trebuie sa consulti neaparat un ginecolog, dar oricum inainte de a merge la ginecolog trebuie sa repeti testul de sarcina. Fa-l luni dimineata, din prima urina si, indiferent de rezultat, du-te la ginecolog in cursul zilei de luni.

| psiholoaga a răspuns:

Repeta-l. La medicul ginecolog trebuie sa ajungi oricum, chiar daca iese negativ, ca sa stabileasca motivul intarzierii menstrei. Poate fi de la stres, poate fi un dezechilibru hormonal, o sarcina...

| jani a răspuns:

Este posibil sa intarzie din cauza stresului daca testul a iesit negativ... oricum este foarte bine sa consulti un medic pentru a te linistii...

| rolly14 a răspuns:

Mai bine te-ai duce la medic

| anida a răspuns:

Mergi la un ginecolog.Ar putea sa fie o dereglare hormonala.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Da, mai repetă o dată testul de sarcină.
Există și posibilitatea să fii și răcită, prezența unei anexite nu este exclusă.
Trebuie să mergi și la un doctor ginecolog.
Un control amănunțit format din analize de sânge, analiza secreție vaginale te informează cum stai cu sănătatea.
Multă sănătate.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

S

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da ar fi bine sa mai incerci o data un test sarcina....si daca tot iese ca nu esti insarcinata ar trebiu sa consulti un medic!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am o menstruatie putin mai ciudata si as vrea sa stiu daca testul de sarcina este sigur imediat dupa menstruatie... sau trebuie sa mai astept o perioada. sunt foarte speriata sad