| BiiBiis a întrebat:

Am facut urticarie. Cu ce ar trebui sa ma dau sau ce ar trebui sa iau ca sa scap de ea? Nu as vrea sa ma mai duc la doctor deoarece cand am fost ultima oara tot cu urticarie mi-a zis ca am nu stiu ce alergie si nici macar nu mi-au facut vreun test si mi-au dat o plasa de pastile sa iau...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Local poti folosi mixtura mentolata, iti va calma mancarimea si va usca bubitele.

| DrLavinia a răspuns:

Cumpara Claritine sau Loratadina care e mai ieftina.

| Goblinoid a răspuns:

Orice antihistaminice dar cred ca tot ar trebui totusi sa mergi la doctor, macar pentru o confirmare.

Răspuns utilizator avertizat
| ladypink1 a răspuns:

Era ceva alb cu care ma dadeam dar nu mai stiu cum se numeste si eu mai bine du-te la farmacie si intreaba acolo

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Era ceva alb cu care imi dadeam si eu era lichid dar nu mai stiu cum se numeste mai bine du-te la farmacie si intrebi acolo