| Dizzydizz a întrebat:

Am facutsport ieri si acum ma doare sub sanul drept, sub coaste.
poate fi vorba de intindere muscularA?
p. s ma inteapa in zona aceea de ieri.
ce pot facE? medicul nu mi a prescris nimic.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
soothe
| soothe a răspuns:

Ia remediu homeopatic Arnica 30CH ( de la farmacia homeopata sau care are remedii de acest fel) - ia o zi sau doua cate 2 pastilute de 2 ori pe zi; roga la farmacie sa iti arate cum se iau din tubusor - nu le atinge cu mana;

4 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Desigur, ce poate fi altceva? Medicul nu ti-a prescris nimic pentru ca lucrurile acestea se rezolva de la sine. Daca durerea este mare ia o pastila de algocalmin si gata!

| Spintecatorul a răspuns:

Probabil ca ai facut intindere, v-a trece in cateva zile.

| kaTTsu a răspuns:

Nici vorba doar febra musculara.imi place cum ai spus-o laughing "am facut sport ieri"

| Streetboy a răspuns:

(splina te doare) cred... vezi daca nu faci sport numai cand ai chef... fa regulat si nu o sa ai nimic