| YourGirl93 a întrebat:

Care sunt simptomele cancerului la san? Pe mine ma inteapa sanul drept de vreo saptamana ...asa cate un pic si apoi imi trece. Poate fi vorba de asa ceva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
gyzzard
| gyzzard a răspuns:

Nu. Cancerul de san nu are simptome decat cand e in stadiu foarte avansat, iar intepatura nu e printre ele. Pare sa fie o durere pectorala. Oricum la un cancer de san observi noduli la nivelul sanului in axila si in zona dintre clavicula si varful omoplatului.

gyzzard
| gyzzard a răspuns:

Varsta nu e factor de protectie impotriva cancerului de san. Exista destul de multe cazuri si la fete de sub 18 ani.

| CoquineNoire a răspuns:

E normal sa te mai intepe sanii din cand in cand, de vina sunt hormonii, sindromul premenstrual, dereglari hormonale...maseaza-te cu crema de galbenele, e foarte buna.

| AxelBv a răspuns:

In general simptomele se manifesta prin noduli detectabili prin palpare.
Mergi la un consult medical, nu e nici o rusine in asta, gandeste-te ca e viata ta la mijloc. Daca rezultatul este negativ, scapi de stres, daca este pozitiv, detectarea rapida creste eficienta tratamentului.
Google-ul nu te ajuta(TPU cu atat mai putin).

| Loolloo a răspuns:

Problemele de genul asta nu le poti lasa de la sfaturile unora sau altora consulta un doctor!