| Difference a întrebat:

Am fata lunga si destul de slaba in partea de jos, respectiv maxilar. Cum pot sa imi dezvolt maxilarul sau nu stiu, ceva trucuri care sa-mi faca fata sa para mai rotunda? Si as mai avea o intrebare. Am auzit ca o data cu inaintarea in varsta fara incepe sa ti se mai 'implineasca', adica sa te mai ingrasi la fal ca si corpul, este adevarat?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| 7Azaky a răspuns:

Da,tunde'te mai scurt, daca nu...nu prea ai ce sa faci...este vorba de cum e structurat craniul(sa te ingrasi nu e o solutie).
Da si odata cu inaintarea in varsta de ingrasi(daca nu iti misti curu de colo colo...si mananci fara sa gandesti, ca majoritatea romanilor[dar nu numai]...), daca ai grija cat de cat de tine, de alimentatie si de miscare nu o sa te ingrasi!

Răspuns utilizator avertizat
| Marus91 a răspuns:

Doar daca te mai ingrasi

| Cozon3 a răspuns:

Pai ca sa-ti dezvolti maxilarul am auzit ca este bine sa mesteci guma
Iar la cealalta intrebare Da este adevarat