| anonim_4396 a întrebat:

am o intrebare, de la menstruatie te ingrasi? multi mi-au spus asta ...mentionez ca sint slaba, mi sa inceput cu 3 zile in urma, pentru prima data... o sa ma ingras? vreau sa stiu happy dau fundita happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
21 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu, nu te ingrasi.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Cine a râs de tine?
Te îngrași dacă apar disfuncții ale glandei endocrine, fabrică prea puțini hormoni!
Pastilele hormonale ajută la îngrășare.
Menstra are rol de echilibru hormonal sexual!
Sănătate.
Pa, pa.

| SwEEtGiRlZ a răspuns:

S-ar putea totul e de tine, de metabolismul tau te pupkiss

| AlliCe a răspuns:

Nu o sa te ingrasi pentru chestia asta ci doar pentru ca te dezvolti.
Dar nu intr-un mod considerabil, depinde si de parintii tai.

| byaa a răspuns:

Nu te ingrasi, doar poti sa te simti balonata, sau poate te ingrasi dar maxim 1 kg, ceea ce nu cred ca, conteaza asa de mult, inainte cand de obicei o apara sindromul premenstrual, retii f multa apa, mai ales ca trebuie sa iti vina.

si vei vedea ca dupa ce iti trece revii la greutatea normala.

| narcisa a răspuns:

Depinde de fiecare organism.eu m-am ingrasat si m-am si dezvoltat dar o prietena este la fel ca inainte.
fundita?

| Cretzule a răspuns:

Doamne, ce prostie!

| Ana_8420 a răspuns:

Uite SINGURELE chestii care apar in timpul sau inaintea menstruatiei:

* oboseala, lipsa de energie;
* sensibilitatea si umflarea sanilor;
* balnoare, crampe, greata, voma, diaree, constipatie;
* migrene, dureri de spate si in tot corpul;
* modificari de apetit;
* unflarea mainilor, a picioarelor sau a gleznelor (din cauza retentiei de apa);
* ameteli si stari de lesin;
* scaderea libidoului;
* dureri articulare sau musculare;
* agravarea acneei, a herpesului genital, a infectiilor fungice.

Simptomele emotionale:

* iritabilitate, furie;
* schimbari de dispozitie;
* desresie;
* dificultate in concentrare;
* anxietate.

Poate te referi la acea "umflare" din cauza reticentei de apa. E posibil, dar nu obligatoriu. Si nu inseamna in niciun caz ca te ingrasi. Cand iti trece menstruatia, totul va reveni la normal.

| Aηηy a răspuns:

Din moment ce pierzi sange nu ai cum sa te ingrasi happy.

| anotherhumanbeing a răspuns:

Doamne...nu

in timpul menstruatiei esti balonata.
iar apoi incepe sa ti se formeze corpul. depinde de tine si de ce stil de viata ai, daca vei avea un corp armonios sau te vei ingrasa.

| Nomatterwhattheysay a răspuns:

Stai linistita ca nu te ingrasi... o sa incepi sa te dezvolti!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Fii fara grija... nu te ingrasi

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Depinde de organism. eu, inainte de menstruatie am fost mai plinuta, si acum sunt prea slaba at wits' end, iar o fosta colega care a fost foaarte slaba ( vreo 43 kg la 1, 65, deci.) are acum 62 kg si a inceput sa se ingrase dupa venirea menstruatiei. asteapta si ai sa vezi ce reactii are menstruatia la tine happy

| Dariana a răspuns:

Depinde de organism, mie mi-a venit acum 3 luni pentru prima oara si am luat in greutate...

| Vero1996 a răspuns:

Ei draci nu te ingrasi stai linistitawinking

| deniedaccess a răspuns:

Nu o sa te ingrasi, doar o sa ti se faca forme de ex latirea soldurilor, marirea sanilor, o sa incepi sa arati ca o femeie, nu iti fa griji. e ceva normal sa iei putin ingreutate pentru ca vei mai creste... funda?
happy

| Rez0o a răspuns:

Nu nu te vei ingrasa, dar nici nu vei slabi vei ramane la feltongue

| ElenaRy a răspuns:

Am 14 ani...si mananc mult big grin dar tare greu ma ingras

| Miki_2654 a răspuns:

Te poti ingrasa, sau poti slabi
(eu de ex, eram destul de dolofana pana sa-mi vina menstruatia, acum in schimb, sunt slaba
dar o prietena de-a mea era fff slaba pana la menstruatie, iar acum are 80kg si e in clasa a 7-a cu mine

Răspuns utilizator avertizat