| TheDarkDragon a întrebat:

Hei, acum vreo jumatate de an am fost la dentist ca sa imi scoata nervul la o masea, si evident mi-a pus si o plomba.Dar acum pare ca s-a desprins o bucatica din masea dar este inca prinsa in gingie, deci nu pot sa o scot.Credeti ca s-ar fi putut rupe din plomba aceea sau ar putea fi altceva? Oricum, clar e o parte din maseaua aia.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Eduard619 a răspuns:

Este clar ca ti s-a despins plomba.acele materiale de obturatie nu vor ramane acolo la infinit.Du-te la dentist sa-ti puna alta noua sau sa-ti faci alt tratament pentru maseaua ta.

| TheDarkDragon explică (pentru Eduard619):

Dar ma si doare daca apas pe chestia aia, daca ar fi plomba de ce ar durea?

| Eduard619 a răspuns (pentru TheDarkDragon):

Înseamnă că nu ti-a curățat canalele dentare complet eu zic să schimbi dentistul.