| hrdcore a întrebat:

Am fost astazi la o piscina si cand am ajuns acasa a inceput sa ma doara urecdhea stanga si partea de sub ureche, daca apas cu degetul in zona intensitatea durerii creste, intrebarea mea este : este otita?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Tot ce e posibil sa fi facut otita. Astea sunt riscurile baii la piscina. Du-te la urgenta sa-ti prescrie tratament.

Elianna
| Elianna a răspuns:

Ti-a intrat apa in ureche! Si se poate face si otita din aceasta cauza. Uite un link despre asta:
http://forum.scubadiver.ro/viewtopic.php?f=3&t=2375

| Zazu a răspuns:

Poate fi, datorita presiunii din apa se inflameaza timpanul. Daca durerea insista trebuie sa mergi la medic, sunt simptomele unei otite externe.

| deea_1397 a răspuns:

Da, si mie mi s-a intamplat si da este otita mie mi-a trecut in 2 saptamani...sad