| aigi1 a întrebat:

Azi dupa de am facut baie a inceput sa ma doara urechea stanga. Ce sa fac?
P. S am avut otita externa

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| boogdan91 a răspuns:

Am avut si eu otitq externa. Trebuie sa mergi la medic, sa-ti faca iarasi spalaturi din alea cu seringa. Otita externa inseamna ciuperca pe timpan, pana nu mergi la doctor nu scapi, si durerea o sa fie tot mai greu de suportat, plus ca nici nu o sa auzi bine cu urechea respectiva.

| Pumma09 a răspuns:

Daca ai avut si otita externa, eu zic ca cel mai bine, du-te la un control medical. sa nu fie ceva grav...